Неділя, 18.11.2018, 12:52

Головна » 2016 » Травень » 26 » День вишиванки в родинному колі
День вишиванки в родинному колі

На свято вишиванки завітали батьки, бабусі та гості села.

Заходиш до хати – а потрапляєш у казку. А секрет простий. Скрізь у ній вишиванки. Портрети у вишитих рушниках, скатертина на столі з вигадливим віночком по краю, серветки, наволочки з палахкотливим різнобарв’ям візерунків, навіть і килими на стіні.

Вишитий рушник був відомий і шанований здавна. Рушник – творіння талановитих рук українок. Рушник – символ єдності сім’ї, любові до рідної землі, до матусі, символ працелюбності.

Так і сьогодні на подвір’ї Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів все у вишиванках. Святково прибране подвір’я школи. Розпочинають родинне свято вихованці дитячого садка «Калинонька» музичною композицією «Рушничок».

Ми всі – український народ, який складається з родини – малих і великих, дружних і працьовитих. Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і наша школа, і весь народ український. Родина до родини – народ. А щоб нашому українському роду не було переводу, потрібно берегти його, шанувати. Тому сьогоднішнє свято – це освідчення в любові до своєї сім’ї, бажання зробити для неї щось приємне.

Сім’я, родина, рід – які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті.

Якщо зміцніє хоч одна родина –

Міцніша стане наша Україна.

В програмі свята прозвучали пісні та вірші у виконанні учнів 1-7 класів. Танець «Мамай» - 7 клас, музичний номер «Крок до зірок» - 3 клас, про звичаї українського народу сценка учнів 5 класу «Сюрприз для мами», пісня «Василечки» - дівчатка 1-2 класу. Своїм співом заполонила подвір’я школи учениця 3 класу Моцеглов Дарина піснею «Про тата». Хвилююча до сліз пісня «Заспівай мені, бабусю» прозвучала у виконанні дівчаток 6 класу. На завершення свята присутнім та гостям хлопчики 2-4 класу показали хореографічну композицію «Три тополі, три сурми».

Батькова хата, мамина пісня, дідусева казка, бабусина вишиванка, батькова криниця – усе це родовідна пам'ять, символ України, наші обереги.

Свій рід потрібно пам’ятати:

Від діда й баби, мами й тата

Та родовід не тільки треба знати,

Їх цінувати й щиро поважати.

Спецкор Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Переглядів: 314 | Додав: sch-kl | Рейтинг: 0.0/0